Rajčiak – PRINCIPE BORGHESE je stredne skorá odroda. Vysoká rastlina, mohutná a s dobrou produkciou. Plody majú pretiahnutý guľatý tvar a sú usporiadané v zhlukoch. Vhodný na priamu konzumáciu, ale aj na spracovanie.
Paradajky Principe Borghese sú preslávené talianske paradajky známe sušením na slnku. Plody sú v tvare slivky. Majú tenkú šupku a hutnú, veľmi mäsitú dužinu, ktorá obsahuje veľmi málo semien málo šťavy s bohatou klasickou paradajkovou príchuťou. Paradajky sú odolné voči praskaniu, rastú v zhlukoch na silných a rýchlorastúcich determinovaných konároch kde dozrievajú naraz.
Paradajky Principe Borghese sú bohatým zdrojom antioxidantov, vitamínov a minerálov, ktoré všetky môžu mať ochranný účinok pred kardiovaskulárnymi chorobami. Obsahujú dobré množstvo vitamínu A a C, ako aj vlákninu, uhľohydráty, draslík a železo. Draslík hrá zásadnú úlohu pri udržiavaní zdravia nervov, zatiaľ čo železo je nevyhnutné pre udržanie zdravia krvi. Rajčiaky sú tiež známe tým, že majú veľké množstvo lykopénu, prírodne sa vyskytujúceho antioxidantu, ktorý sa vyznačuje schopnosťou bojovať proti voľným radikálom v tele, ktoré spôsobujú rakovinu.
Paradajky Principe Borghese sú obľúbené na sušenie na slnku, pretože si zachovajú svoju farbu a chuť viac ako väčšina ostatných odrôd. Sušené paradajky Principe Borghese sušené na slnku rehydratujte desať minút vo vode alebo vývare, aby ste ich mohli použiť do polievok, dusených jedál alebo na pizzu. Zo sušených paradajok sa dá pripraviť aj vynikajúca paradajková omáčka alebo sa dajú nakrájať na šaláty. Okrem sušenia sa paradajky Principe Borghese používajú na čerstvé stravovanie, pečenie alebo konzervovanie a dobre sa spájajú s klasickými talianskymi bylinkami a koreninami, ako aj s mäkkými syrmi, ako je mozzarella. Skladujte svoje paradajky pri izbovej teplote, pretože pri ochladení môžu trpieť stratením ich chute. Ochladenie iba extra zrelých paradajok spomalí proces rozpadu.
Výsev: II – V
Zber: VII – IX